Tekutá hydroizolace 2K

Kód: 2464/25 2464/7 K 2464/15 Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: Gutta
1 177,33 Kč / ks 393,25 Kč / ks 784,08 Kč / ks od 393,25 Kč / ks 973 Kč bez DPH 325 Kč bez DPH 648 Kč bez DPH od 325 Kč bez DPH
Do 3 prac. dnů Do 3 prac. dnů Do 3 prac. dnů Zvolte variantu
Obsah
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Dvousložková nátěrová hmota na bázi cementu, silikátových plniv a akrylátové disperze. Je určena k vytváření sekundárních těsnících izolačních povlaků betonových stavebních konstrukcí proti vodě, či jako omítka nebo stěrková směs pro drobné opravy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tekutá hydroizolace 2K


Tekutá lepenka je nátěrová dvousložková hmota na bázi cementu, silikátových plniv, speciálních aditiv a akrylátové disperze. Dodává se jako dvousložková směs a míchá těsně před použitím. Tekutá lepenka je určena k vytváření sekundárních těsnících izolačních povlaků minerálních (betonových) monolitických stavebních konstrukcí proti vodě povrchové a spodní, beztlakové i tlakové do 0,4 MPa. Dále se používá jako venkovní ochranná omítka a stěrková směs pro drobné vysprávky omítek. Tekutá lepenka je vodou ředitelná hmota šedého zabarvení. Přísadou vybraných pigmentů lze získat i jiné zabarvení. Vykazuje velmi dobrou přídržnost k betonu i porobetonu, vodotěsnost, mrazuvzdornost, prostup vodních par a přídržnost po cyklech teplotních změn.

  • Určena k vytváření sekundárních těsnících izolačních povlaků
  • Tekutá lepenka vykazuje vodotěsnost,  mrazuvzdornost i prostup vodních par

 

Technické parametry:

Tekutá lepenka 
materiál
dvousložková hmota na bázi cementu, silikátových plniv, speciálních aditiv a akrylátové disperze
hmotnost 7 kg, 15 kg, 25 kg
spotřeba dle výrobce 2 - 3 kg/m2
nanášení doporučeno ve 2 vrstvách
reálná spotřeba 5 kg/m2
barva šedá

Příprava podkladu

Podklad pro izolaci musí být soudržný, pevný, vyspravený, bez trhlin, výčnělků, aplikace a znečištění, příp. odmaštěný. Uvolněná (dutá) místa je nutné odstranit a nerovnosti vyspravit polymercementovou maltou. Vhodné podklady jsou beton, cementový potěr, cementová omítka. Izolace se může provádět i na vlhký podklad, který však musí vykazovat nasákavost a musí mít možnost dodatečného vyschnutí. Minimální teplota podkladu musí být alespoň + 5 °C. Připravené podklady se penetrují disperzí zředěnou vodou v poměru 1 : 4 (disperze : voda). Penetrace se natírá zásadně štětcem nebo kartáčem. Zasychá nejméne 8 hodin. Směs se důkladně promíchá, nechá se 40 minut odležet a po opětovném intenzivním promíchání je připravena k aplikaci na připravené a penetrované podklady buď stěrkováním - hladítky ve stejnoměrné vrstvě max. 3 mm nebo natíráním - fíbrovými štětkami, sfaltérskými kartáči ve stejnoměrné vrstvě cca 1 mm. Hmota se nanáší ve 2 vrstvách, u náročných těsnících aplikacích se doporučuje po zaschnutí 2. vrstvy provést uzavírací nátěr disperzí zředěnou vodou v poměru 1 : 1.

logo

GUTTA ČR - Praha spol. s r.o. je dceřinou společností koncernu GUTTA HOLDING, který je tradičním dodavatelem střešních a izolačních materiálů. Dodává široký sortiment výrobků pro stavbu, dům a zahradu.