Juta Jutafol REFLEX N 150

Neohodnoceno
Značka: Juta

Fólie je určena pro vytvoření vysoceparotěsné vrstvy na vnitřní straně tepelných izolací plochých i šikmých střech, a také při vnitřním zateplování obvodových stěn. Parotěsná vrstva výrazně přispívá k dlouhodobé a správné funkci tepelných izolací. Fólie odráží sálavé teplo zpět do místnosti a tím šetří náklady na vytápění. Díky integrované reflexní hliníkové vrstvě se výrazně zvyšuje parotěsnost. Při zachování neprovětrávané vzduchové vrstvy mezi interiérovým podhledem a parozábranou je zachována funkce reflexní vrstvy. 

 

 

Dostupnost Skladem
Kód: 1157
48,70 Kč / m2 40,25 Kč bez DPH
Juta Jutafol REFLEX N 150
Neohodnoceno
Značka: Juta

Hmotnost role: 12kg

Plošná hmotnost: 150g/m2

Balení: role 75 m2

Balení fólie - 1,5 x 50 bm.

Aplikační manuál ke stažení zde

Páska je vhodná do prostředí s vysokým teplotně vlhkostním namáháním. 

Parozábrana má intergrovanou lepící pásku, která zrychluje a zjednodušuje montáž. Díky inovované výrobní technologii má výrobek lepší technické parametry než Jutafol N AL 170.

Funkce parozábran

Parozábrany jsou určeny pro vytváření parotěsnících vrstev na vnitřní straně tepelných izolací u šikmých i plochých střech a parotěsných vrstev na vnitřní straně tepelně izolovaných vrstev, při zateplování obvodových stěn objektu. Parozábrany výrazně přispívají k zachování dlouhodobé funkce tepelných izolací zejména tak, že omezují pronikání vodních par zevnitř do tepelných izolací a snižují tak kondenzaci vody v izolačních vrstvách. Parotěsnící vrstvy dále chrání střešní a jiné konstrukce před ztrátami tepla a netěsnostmi, zadržují teplo v interiérech a chrání je před nepříznivými účinky proudícího vzduchu – tvoří vzduchotěsnící vrstvu konstrukce.

Vysoce účinné parozábrany mají reflexní pokovenou vrstvu, která podstatným způsobem zvyšuje její schopnost a odráží i část sálavého tepla zpět dovnitř. Proti znečištění jsou role zabaleny do PE fólie. Parozábrany je nutné skladovat v prostoru bez přístupu UV záření. Parozábrany nepodléhají hnilobě ani plísním a jsou zcela zdravotně nezávadné.

Použití parozábran

Parozábrany je vhodné použít pokud je v interiéru zvýšený zdroj vodních par, popřípadě vyšší vlhkost nebo teplota. Jejich použití je možné kombinovat se sklovláknitými izolacemi (Isover, Ursa), minerálovláknitými izolacemi (Rockwool), s materiály typu foukaných izolací nebo s materiály typu polystyrenu. Lze je použít do větraných i nevětraných konstrukcí šikmých i plochých střech. Pro další informace pro jednotlivá použití (pod podlhledem, sauna, podlahové vytápění, ploché střechy a terasy) si přečtěte aplikační manuál JUTA.

Montáž parozábran

Aplikace se provádí do lehkých nezděných konstrukcí s tepelnou izolací, které oddělují vytápěný a nevytápěný prostor. Stranové otočení nehraje u parozábran roli. Aplikují se horizontálně nebo veertikálně na vnitřní stranu izolací. Jejich připevnění se provádí ke dřevěným konstrukcím sponkami sešívačky nebo hřeby s plochou hlavou. K jiným materiálům se přilepují oboustranně lepící  páskoou.

Přesahy jednotlivých pásů je nutné slepit  páskou Jutafol SP AL a dále napojena páskou Jutafol SP 1 na okolní stavební konstrukce a na prostupující konstrukce. Pro napojení na navazující zdivo je potřeba použít tmel Jutafol MASTIC, ideálně v kombinaci s páskou Jutafol TP 15. Všechny přelepy a průniky skrz parozábranu je nutné přelepit a utěsnit parotěsnící páskou.

Pro reflexní schopnosti parozábran s hliníkovou vrstvou je nutná 4 – 6 cm vzduchová mezera mezi podhledem a parozábranou. Nedodržení výrobcem stanovených postupů snižuje jejich účinnost, čímž dochází k navlhání tepelných izolací, vzniku tepelných mostů, úniku tepla a dalším. Pro další informace si pročtěte aplikační manuál JUTA.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavba
Hmotnost: 0.05 kg

 

juta

Historie společnosti JUTA sahá do poloviny 19. století, kdy továrny v soukromém vlastnictví vyráběly příze, tkaniny, pytle, vázací motouzy a lana z přírodních materiálů, a to převážně z juty a lnu. Archivní dokumenty nám dokazují, že české jutařské závody vznikaly již v poslední čtvrtině minulého století, kdy v důsledku krize ve lnářství docházelo ke zpracování jutového vlákna.
Dnes se firma specializuje na geosyntetiku, agrotextilie a na membrány a folie do střešních a fasádních systémů či na umělé trávníky.