Juta Jutafol N AL 170

Neohodnoceno
Značka: Juta

JutaFOL N AL 170 je čtyřvrstvá, vysoce parotěsná fólie s refexní aluminiovou vrstvou na polyolefínové fólii s výztužnou mřížkou. Fólie je určena pro vytvoření vysoceparotěsné vrstvy na vnitřní straně tepelných izolací. Parotěsná vrstva výrazně přispívá k dlouhodobé a správné funkci tepelných izolací. Díky integrované reflexní hliníkové vrstvě se výrazně zvyšuje parotěsnost. Při zachování neprovětrávané vzduchové vrstvy mezi interiérovým podhledem a parozábranou je zachována funkce reflexní vrstvy.

Dostupnost Skladem (450 m2)
Kód: 1154
41,75 Kč / m2 34,50 Kč bez DPH
Juta Jutafol N AL 170
Neohodnoceno
Značka: Juta
Rozměr role: 1,5x50m

Hmotnost role: 13,25kg
 
Plošná hmostnost: 170g/m2
 
Balení: role 75 m2
 
Funkce parozábran
 
Jutafol N AL 170 zabraňuje pronikání vodních par z vnitřního prostoru objektu do tepelných izolací, lze jej použít v šikmých i plochých střechách nebo ve svislých konstrukcích stěn. Použití fólie je vhodné v kombinaci s podstřešní difuzní fólií z vnější strany tepelné izolace. Difúzní fólie odvádí více vodních par než kolik jich může skrz parozábranu proniknout do izolace. Tím se zamezí tvorbě kondenzace uvnitř a její funkčnost tak zůstane plně zachována. Parotěsnící vrstvy dále chrání střešní a jiné konstrukce před ztrátami tepla a netěsnostmi, zadržují teplo v interiérech a chrání je před nepříznivými účinky proudícího vzduchu – tvoří vzduchotěsnící vrstvu konstrukce.
 
Parozábrana zadržuje teplo v interiérech a představuje účinnou obranu proti pronikání páry, a také zabraňuje kondenzaci vody v izolačních vrstvách a tím přispívá k zachování dlouhodobé funkce tepelné izolace. Fólie je koncipována na hliníkové vrstvě s výztužnou mřížkou. Výborně zabraňuje pronikání vodních par z vnitřního prostoru objektu do tepelných izolací, takže je vhodná pro šikmé i ploché střechy nebo svislé konstrukce stěn. JutaFOL N AL 170 se používá v kombinaci s podstřešní difúzní fólií z vnější strany tepelné izolace, tím se zajistí lepší odvádění vodních par. Tato kombinace zamezuje tvorbě spontánní kondenzace uvnitř tepelné izolace. Díky vysokým parotěsnícím vlastnostem je zaručena také špičková větrotěsnost konstrukce. Navíc, díky reflexní vrstvě fólie odráží sálavé teplo zpět do vnitřního prostoru a šetří tak energii na vytápění.
 

Parozábrany je nutné skladovat v prostoru bez přístupu UV záření. Parozábrany nepodléhají hnilobě ani plísním a jsou zcela zdravotně nezávadné.

Způsob montáže

Aplikace se provádí do lehkých nezděných konstrukcí s tepelnou izolací, které oddělují vytápěný a nevytápěný prostor. Stranové otočení nehraje u parozábran roli. Jejich připevnění se provádí ke dřevěným konstrukcím sponkami sešívačky nebo hřeby s plochou hlavou. K jiným materiálům se přilepují oboustranně lepící  páskou.

JutaFOL N AL 170 speciál se instaluje tak, aby hliníková strana parozábrany směřovala do vnitřního prostoru objektu. Pro zachování její funkce zvýšeného tepelného odporu sálavého tepla, je nutno dodržet 4 – 6 cm odstup mezi folií a podhledem. Fólii je možné pokládat horizontálně anebo vertikálně na vnitřní straně tepelných izolací. Jednotlivé pásy fólie je mezi sebou nutné slepit. Kromě spojení, zajišťuje páska také parotěsný spoj, čímž je dosaženo právě zmíněných vlastností. Pokud se fólie aplikuje na drolivý povrch, je velmi žádoucí použít těsnící pásku.

Nedodržení výrobcem stanovených postupů snižuje jejich účinnost, čímž dochází k navlhání tepelných izolací, vzniku tepelných mostů, úniku tepla a dalším. Pro další informace si pročtěte aplikační manuál JUTA.

Použití parozábran

Parozábrany je vhodné použít pokud je v interiéru zvýšený zdroj vodních par, popřípadě vyšší vlhkost nebo teplota. Jejich použití je možné kombinovat se sklovláknitými izolacemi (Isover, Ursa), minerálovláknitými izolacemi (Rockwool), s materiály typu foukaných izolací nebo s materiály typu polystyrenu. Lze je použít do větraných i nevětraných konstrukcí šikmých i plochých střech. Pro další informace pro jednotlivá použití (pod podlhledem, sauna, podlahové vytápění, ploché střechy a terasy) si přečtěte aplikační manuál JUTA.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavba
Hmotnost: 0.2 kg

 

juta

Historie společnosti JUTA sahá do poloviny 19. století, kdy továrny v soukromém vlastnictví vyráběly příze, tkaniny, pytle, vázací motouzy a lana z přírodních materiálů, a to převážně z juty a lnu. Archivní dokumenty nám dokazují, že české jutařské závody vznikaly již v poslední čtvrtině minulého století, kdy v důsledku krize ve lnářství docházelo ke zpracování jutového vlákna.
Dnes se firma specializuje na geosyntetiku, agrotextilie a na membrány a folie do střešních a fasádních systémů či na umělé trávníky.