Juta Jutafol REFLEX N 150

Kód: 1157
Neohodnoceno
Značka: Juta
42,35 Kč / m2 35 Kč bez DPH
Skladem

Fólie je určena pro vytvoření vysoceparotěsné vrstvy na vnitřní straně tepelných izolací plochých i šikmých střech, a také při vnitřním zateplování obvodových stěn. Parotěsná vrstva výrazně přispívá k dlouhodobé a správné funkci tepelných izolací. Fólie odráží sálavé teplo zpět do místnosti a tím šetří náklady na vytápění. Díky integrované reflexní hliníkové vrstvě se výrazně zvyšuje parotěsnost. Při zachování neprovětrávané vzduchové vrstvy mezi interiérovým podhledem a parozábranou je zachována funkce reflexní vrstvy. 

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hmotnost role: 12kg

Plošná hmotnost: 150g/m2

Balení: role 75 m2

Balení fólie - 1,5 x 50 bm.

Aplikační manuál ke stažení zde

Páska je vhodná do prostředí s vysokým teplotně vlhkostním namáháním. 

Parozábrana má intergrovanou lepící pásku, která zrychluje a zjednodušuje montáž. Díky inovované výrobní technologii má výrobek lepší technické parametry než Jutafol N AL 170.

Funkce parozábran

Parozábrany jsou určeny pro vytváření parotěsnících vrstev na vnitřní straně tepelných izolací u šikmých i plochých střech a parotěsných vrstev na vnitřní straně tepelně izolovaných vrstev, při zateplování obvodových stěn objektu. Parozábrany výrazně přispívají k zachování dlouhodobé funkce tepelných izolací zejména tak, že omezují pronikání vodních par zevnitř do tepelných izolací a snižují tak kondenzaci vody v izolačních vrstvách. Parotěsnící vrstvy dále chrání střešní a jiné konstrukce před ztrátami tepla a netěsnostmi, zadržují teplo v interiérech a chrání je před nepříznivými účinky proudícího vzduchu – tvoří vzduchotěsnící vrstvu konstrukce.

Vysoce účinné parozábrany mají reflexní pokovenou vrstvu, která podstatným způsobem zvyšuje její schopnost a odráží i část sálavého tepla zpět dovnitř. Proti znečištění jsou role zabaleny do PE fólie. Parozábrany je nutné skladovat v prostoru bez přístupu UV záření. Parozábrany nepodléhají hnilobě ani plísním a jsou zcela zdravotně nezávadné.

Použití parozábran

Parozábrany je vhodné použít pokud je v interiéru zvýšený zdroj vodních par, popřípadě vyšší vlhkost nebo teplota. Jejich použití je možné kombinovat se sklovláknitými izolacemi (Isover, Ursa), minerálovláknitými izolacemi (Rockwool), s materiály typu foukaných izolací nebo s materiály typu polystyrenu. Lze je použít do větraných i nevětraných konstrukcí šikmých i plochých střech. Pro další informace pro jednotlivá použití (pod podlhledem, sauna, podlahové vytápění, ploché střechy a terasy) si přečtěte aplikační manuál JUTA.

Montáž parozábran

Aplikace se provádí do lehkých nezděných konstrukcí s tepelnou izolací, které oddělují vytápěný a nevytápěný prostor. Stranové otočení nehraje u parozábran roli. Aplikují se horizontálně nebo veertikálně na vnitřní stranu izolací. Jejich připevnění se provádí ke dřevěným konstrukcím sponkami sešívačky nebo hřeby s plochou hlavou. K jiným materiálům se přilepují oboustranně lepící  páskoou.

Přesahy jednotlivých pásů je nutné slepit  páskou Jutafol SP AL a dále napojena páskou Jutafol SP 1 na okolní stavební konstrukce a na prostupující konstrukce. Pro napojení na navazující zdivo je potřeba použít tmel Jutafol MASTIC, ideálně v kombinaci s páskou Jutafol TP 15. Všechny přelepy a průniky skrz parozábranu je nutné přelepit a utěsnit parotěsnící páskou.

Pro reflexní schopnosti parozábran s hliníkovou vrstvou je nutná 4 – 6 cm vzduchová mezera mezi podhledem a parozábranou. Nedodržení výrobcem stanovených postupů snižuje jejich účinnost, čímž dochází k navlhání tepelných izolací, vzniku tepelných mostů, úniku tepla a dalším. Pro další informace si pročtěte aplikační manuál JUTA.

Doplňkové parametry

Kategorie: Parotěsné fólie
Hmotnost: 0.05 kg

 

juta

Historie společnosti JUTA sahá do poloviny 19. století, kdy továrny v soukromém vlastnictví vyráběly příze, tkaniny, pytle, vázací motouzy a lana z přírodních materiálů, a to převážně z juty a lnu. Archivní dokumenty nám dokazují, že české jutařské závody vznikaly již v poslední čtvrtině minulého století, kdy v důsledku krize ve lnářství docházelo ke zpracování jutového vlákna.
Dnes se firma specializuje na geosyntetiku, agrotextilie a na membrány a folie do střešních a fasádních systémů či na umělé trávníky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení