Paropropustná fólie Guttafol PRO 160

Kód: 2347
Neohodnoceno
Značka: Gutta
40 Kč / m2 33,06 Kč bez DPH
Do 3 prac. dnů

Kontaktní fólie pod střešní krytinu Guttafol PRO s polyesterovou vložkou odolná vůči chemické impregnaci na ochranu dřeva.

Balení 1 role - 75 m2

Detailní informace

Detailní popis produktu

Paropropustná fólie Guttafol PRO (kontaktní)


Kontaktní fólie pod střešní krytinu Guttafol PRO je kontaktní 3-vrstvá difúzně otevřená membrána nové generace pro vytvoření doplňkové hydroizolační vrstvy šikmé střechy, popř provětrávané fasády (bez přiznaných spár) s vysokou spolehlivostí a odolností vůči chemické impregnaci na ochranu dřeva. Kontaktní fólie pod střešní krytinu je vyrobena z vysoce pevných polypropylenových textilií a vodotěsného filmu na bázi polyesteru. Polyesterová báze zvyšuje spolehlivost a mechanické vlastnosti fólie, zejména odolnost vůči chemické impregnaci, teplotní odolnost, vyšší pevnost v tahu.

Tato kontaktní fólie pod střešní krytinu spolehlivě chrání dřevěné prvky krovu, popř. fasádního roštu a tepelnou izolaci před pronikáním vody při poškození střechy, netěsnostech střešní krytiny nebo fasádního obkladu. Zvyšuje vzduchotěsnost střešního nebo fasádního pláště. Je určena k přímé pokládce na tepelnou izolaci, popř. dřevěné bednění a umožnuje tak využití celé výšky krokve nebo konstrukce fasádního roštu pro vložení tepelné izolace. Fólie je zároveň vysoce propustná pro vodní páry (hodnota Sd 0,03) a umožňuje tak odvětrání vodních par prostupujících z interiéru např. z důvodu nedokonale provedené parotěsnící vrstvy na vnitřní straně střešního pláště.

  • Polyesterová báze vodotěsného filmu
  • Odolnost vůči chemické impregnaci
  • Vyšší teplotní odolnost
  • Nadstandardní pevnost a mechanická odolnost
  • Na tepelnou izolaci i bednění
  • Vysoká paropropustnost
  • UV odolnost 2 měsíce

 

Technické parametry:

Difúzní fólie Guttafol PRO 160
materiál polypropylenová tkanina
rozměry 50 x 1,5 m
pevnost podélná 260 N / 5 cm
pevnost příčná 170 N / 5cm
tepelná stálost  od -140°C do + 120°C
propustnost vodní páry sd = 0,5
UV stabilita 6 měsíců
požární odolnost  E

Montážní návod

Kontaktní fólie pod střešní krytinu Guttafol se pokládají od spodu rovnoběžně s okapem na krokve, a parozábrany případně na bednění napnuté tak, aby nedošlo k pronesení. Spodní okraj kontaktní fólie končí na okapovém plechu. Paropropustná kontaktní fólie se rozvíjí tak, jak je navinutá na roli –„ nepodtáčí se“, případný potisk směřuje ke krytině. Minimální horizontální i vertikální přesahy fólií jsou 10 cm. Podélné přesahy bývají na fóliích vyznačeny tištěnými linkami. Při nižším sklonu střechy (méně než 22°) doporučujeme zvětšit přesahy na 20 cm. Vertikální přesahy musí být umístěny na krokvích a zajištěny kontralatěmi. Přesahy difuzní fólie kontaktní doporučujeme slepit oboustrannou páskou Reparband, případně i přelepit jednostrannou páskou - PODSTŘEŠNÍ, příp. Uniband.

Pod kontralatí doporučujeme použít Guttaband těsnící pásku. Uvedená doporučení platí zejména při nižších sklonech, návětrných stranách střech.
Prořezy pro otvory - střešní okna, komíny, atd. se provádějí co nejmenší, okraje fólie k těmto prvkům se lepí oboustrannou páskou – Reparband/ Butylband. Případné mechanické poškození (protržení) kontaktní fólie je nutno opravit odstřižkem originální fólie přilepeným páskou Reparband. Okraje prořezů a poškození doporučujeme přelepit jednostrannými páskami - PODSTŘEŠNÍ, příp. Uniband.

Při montáži střešních fólií je nutné zajistit žádné odvětrání střešního pláště:

  • Prostor pro odvětrání mezi fólií a krytinou vymezit kontralatěmi o normou dané tloušťce,
  • Ponechat dostatečný prostor pro vstup vzduchu u okapního a výstup u hřebenového okraje střechy,
  • Ponechat dostatečný prostor pro proudění vzduchu pod krytinou po celé ploše střešního ramene.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Difúzní fólie
Hmotnost: 0.2 kg

logo

GUTTA ČR - Praha spol. s r.o. je dceřinou společností koncernu GUTTA HOLDING, který je tradičním dodavatelem střešních a izolačních materiálů. Dodává široký sortiment výrobků pro stavbu, dům a zahradu.