Paropropustná fólie Guttafol 140

Kód: 2344
Neohodnoceno
Značka: Gutta
19,68 Kč / m2 16,26 Kč bez DPH
Do 3 prac. dnů

Nekontaktní difúzně otevřená fólie určená pro aplikace bez požadavku přímé pokládky na tepelnou izolaci nebo bednění.

Rozměr 50 x 1,5 m

Balení 1 role - 75 m2

Detailní informace

Detailní popis produktu

Paropropustná fólie Guttafol (nekontaktní)


Nekontaktní střešní fólie Guttafol 140 je difúzní fólie lehkého typu učená pro vytvoření doplňkové hydroizolační vrstvy v aplikacích bez požadavku přímé pokládky na tepelnou izolaci nebo bednění. Fólie je vyrobena z polyetylenu (LDPE) a dodatečně zesíleny výztužnou mřížkou, díky mikroperforaci jsou dostatečně paropropustné. Mezi střešní fólie a tepelnou izolaci, popř. bedněním je nutné vytvořit provětrávanou mezeru min. 20mm. Spolehlivě chrání dřevěné prvky krovu a tepelnou izolaci před pronikáním vody při poškození střechy nebo netěsnostmi střešní krytiny.

Difúzní nekontaktní střešní fólie nesmí být pokládány přímo na tepelnou izolaci. je nutné zajistit odvětrávanou mezeru nad i pod fólií. Dále je nutné ponechat větrací mezeru mezi tepelnou izolací a fólií min. 20 mm a zajistit vstup vzduchu u okapu a výstup u hřebene střechy.

  • Spolehlivá ochrana střechy
  • Zpevnění výstužnou mřížkou
  • Dostatečná paropropustnost
  • UV odolnost 1 měsíc

 

Technické parametry:

Difúzní fólie Guttafol 140
materiál polyethylen
rozměry 50 x 1,5 m
plošná hmotnost 140 g/m2
propustnost vodních par 10 - 40 g/m2/24 hod
UV stálost 1 měsíc

Montážní návod

Střešní fólie Guttafol se pokládají od spodu rovnoběžně s okapem na krokve, a parozábrany případně na bednění napnuté tak, aby nedošlo k pronesení. Spodní okraj kontaktní střešní fólie končí na okapovém plechu. Paropropustná střešní fólie se rozvíjí tak, jak je navinutá na roli – „nepodtáčí se“, případný potisk směřuje ke krytině. Minimální horizontální i vertikální přesahy fólií jsou 10 cm. Podélné přesahy bývají na fóliích vyznačeny tištěnými linkami. Při nižším sklonu střechy (méně než 22°) doporučujeme zvětšit přesahy na 20 cm. Vertikální přesahy musí být umístěny na krokvích a zajištěny kontralatěmi. Přesahy difuzní fólie kontaktní doporučujeme slepit oboustrannou páskou Reparband, případně i přelepit jednostrannou páskou - PODSTŘEŠNÍ, příp. Uniband.

Pod kontralatí doporučujeme použít Guttaband těsnící pásku. Uvedená doporučení platí zejména při nižších sklonech, návětrných stranách střech.
Prořezy pro otvory - střešní okna, komíny, atd. se provádějí co nejmenší, okraje fólie k těmto prvkům se lepí oboustrannou páskou – Reparband/ Butylband. Případné mechanické poškození (protržení) kontaktní fólie je nutno opravit odstřižkem originální fólie přilepeným páskou Reparband. Okraje prořezů a poškození doporučujeme přelepit jednostrannými páskami - PODSTŘEŠNÍ, příp. Uniband.

Při montáži střešních fólií je nutné zajistit žádné odvětrání střešního pláště:
- prostor pro odvětrání mezi fólií a krytinou vymezit kontralatěmi o normou dané tloušťce,
- ponechat dostatečný prostor pro vstup vzduchu u okapního a výstup u hřebenového okraje střechy,
- ponechat dostatečný prostor pro proudění vzduchu pod krytinou po celé ploše střešního ramene

Chemická impregnace dřevěných konstrukcí nad i pod fólií musí být prováděna v dostatečném předstihu, dřevo před impregnací musí mít vlhkost dle příslušné normy (nesmí být mokré). Impregnace musí být před pokládkou difuzní fólie kontaktní zaschlá. Nutné je také zabránit, aby při pokládce i následně až do úplného zakrytí kontaktní fólie krytinou, došlo k vyplavení, či vyluhování impregnace na fólii. Nedodržení daných podmínek může vést ke snížení či úplné ztrátě vodotěsnosti fólie působením chemických složek impregnace. Střešní paropropustná kontaktní fólie je určena k užití pod krytinou jako pojistná hydroizolační vrstva. Nesmí tak ani dočasně nahrazovat funkci střešní krytiny. Je nutné dbát zvýšené opatrnosti před poškozením kontaktní fólie (zejména vysoce difúzních obsahujících mikroporézní membránu) mechanickými i výraznějšími klimatickými vlivy (krupobití, silný vítr, srážky…) při i po pokládce. V případě nepříznivých klimatických podmínek při pokládce i následně až do úplného zakrytí, je třeba kontaktní fólie pod střešní krytinu Guttafol (i ostatní části střešního pláště) chránit použitím zakrývacích plachet Guttaplane.

Vzhledem k uvedenému a nepříznivým účinkům UV záření na kontaktní fólie pod střešní krytinu je nutné:
- fólii položenou na střeše objektu co nejdříve – do 1 měsíce po pokládce - zakrýt střešní krytinou,
- zakrýt/zatemnit veškeré otvory do podkroví (okna fasádní, střešní, vikýře…), které by osvětlovaly nekrytou difúzní fólii po delší než výše uvedenou dobu.
- případné poškození vlastní střešní krytiny neprodleně opravit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Difúzní fólie
Hmotnost: 0.14 kg

logo

GUTTA ČR - Praha spol. s r.o. je dceřinou společností koncernu GUTTA HOLDING, který je tradičním dodavatelem střešních a izolačních materiálů. Dodává široký sortiment výrobků pro stavbu, dům a zahradu.